نظر جمعيت ايثارگران در مقطع فعلي بر هفت كانديدا متمركز شده است

قائم مقام جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با بيان اينكه در مرحله كنوني نظر جمعيت ايثارگران پس از بررسي بر روي هفت كانديدا مي‌باشد، خبر از احتمال محدود شدن اين كانديداها داد.

علي دارابي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به جلسه شب گذشته اعضاي شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي تصريح كرد: در اين جلسه ستاد انتخابات جمعيت ايثارگران گزارشي از بررسي و ارزيابي كه درباره 25 تن از كانديداهاي احتمالي رياست جمهوري داشت را ارائه كرد و در اين مرحله نظر ايثارگران بر روي هفت كانديدا متمركز شده است.
وي گفت: در دو هفته باقيمانده از ماه رمضان بررسي‌ها ادامه خواهد يافت و ستاد انتخابات گزارش پيشرفت را به شوراي مركزي ارائه خواهد كرد.
قائم مقام جمعيت ايثارگران افزود: در اين جلسه همچنين جمعيت در مورد مفهوم جوان‌گرايي، كه خود جمعيت يكي از مطرح‌كنندگان آن بوده، به بحث و بررسي پرداخت كه البته خوشبختانه اين شعار نسل دوم انقلاب و جوان گرايي از سوي ديگر تشكل‌ها، گروه‌ها، نخبگان و فعالان سياسي نيز مورد تاكيد قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه متاسفانه برخي در مطبوعات و پاره‌اي از تحليل‌ها نگاه سفسطه‌آميزي نسبت به اين مسئله مشاهده مي‌شود، ادامه داد: در واقع گفته مي‌شود مراد از جوان‌گرايي آن است كه نسل اول انقلاب كنار گذاشته شود يا كار به دست افراد ناكارآمد و بي‌تجربه واگذار شود.
قائم مقام جمعيت ايثارگران افزود: مراد ايثارگران از جوان‌گرايي و سپردن امور اجرايي به دست نسل دوم آن است كه افرادي در اين عرصه حضور مي‌يابند كه به لحاظ سني بالاي 40 بوده و فاقد تجربه در مديريت‌هاي كلان نيستند و داراي دانش، تجربه و تخصص لازم براي انجام امور محوله مي‌باشند.
دارابي يادآور شد: كساني در دهه اول انقلاب خودشان در پوشش شعار جوان‌گرايي مسئوليتهاي عمده‌اي در كشور بر عهده گرفته‌اند و امروز از عملي شدن شعار احساس نگراني مي‌كنند؛ با نگاه به دهه اول انقلاب مشاهده مي‌كنيم كه نخست وزيري كه انتخاب شد 30 سال سن نداشت و فرمانده سپاه نيز 25 سال بيشتر نداشت.
وي گفت: جمعيت ايثارگران سعي دارد با ارائه تحليل‌هاي شفاف و روشن به سمتي برود كه اين رفتار مناسب جوان‌گرايي به معناي واقعي عملي شود.

  
نویسنده : Roozaznonews Newspaper ; ساعت ۱:۱٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آبان ،۱۳۸۳